Ja tým Rómom tak závidím...

Autor: Zuzana Pálošová | 19.8.2011 o 0:10 | (upravené 19.8.2011 o 1:08) Karma článku: 5,23 | Prečítané:  1462x

Fakt! Nie je väčšia výhra, ako byť Rómkou. Však si to len predstavte! Zapnete telku, a ste tam. Každý deň môžete o sebe počúvať. A samé skvelé veci. Že na vás idú miliardy, že vás zadarmo vysterilizujú, postavia barak, že ste včera znásilnili starenku a vykradli obchod, prípadne zapichli niekoho... Toľká pozornosť, toľká sláva od slušných občanov! Čo všetko sú ochotní spraviť, aby ste sa prispôsobili im, i keď ani nechcú, aby ste s nimi žili. Breivik, Kotleba či Bauchová vás vytrvalo pozývajú do wellness táborov, kde by vaše pohodlie bolo chránené dvojitým plotom a  samopalmi. Poklona až po zem týmto trpezlivým hrdinom!

Toť všetky výhody:

 

1. večné podpory

 

Dostanete dávku. Od budúceho roku až 20% životného minime! Áno, minimum sa dá ešte minimalizovať. Minimum nie je čosi absolútne. Einstein by plesal od radosti. Dostanete skoro 38 eur na mesiac. Z toho si kúpite kopu jedla, parádne šaty, kozmetiku od Diora a ešte aj na hajzlák ostane. Niektorí sú ale takí neskromní, že by chceli aj šofokolu a tak vymýšľajú, ako sa dostať k ďalším eurkám. Ak sa zamestnáte legálne, vášmu drahému strhnú  z dávok, alebo vezmú tie vaše, a tak budete tam, kde ste boli. Ale na čierno vás možno aj zamestnajú. Nie je to vždy ľahké, lebo však kradnete a zabíjate, neviete pracovať, ste hlúpi a degenerovaní. Každý deň sa to dozviete z televízie, aby ste na to náhodou nezabudli a vaši potenciálni zamestnávatelia, bežní konzumemti správ, tiež.

Ďalšie oirká potečú ak otehotniete alebo ste invalidi. No môže sa niekto sťažovať na takýto sociálny systém? Až skoro osemdesiat oiro dostanete naviac. To si už kúpite aj parízer.A ešte ak si vypočujete na úrade pochvalné reči od slušných tiet, máte ďalšie oirká. A prečo nie, však v médiách je toho aj tak na mraky, tak óda od nejakej tetky na úrade raz za čas už ozaj nezaškodí.

Áno, občas sa trepete do zahraničia, aj keď tam na vás kašlú! Pustia vás do civilizácie, do škôl, všade. Ešte aj prácu vám dajú... Ale tak uznajte! No kde sme! Je pravda, že v Európskej únii je povolený voľný pohyb, a pán Sarkozy ak by bol ozaj zlý, by s vami mohol jednať ako s plnohodnotnými Európanmi, bielymi pracujúcimi živnostníkmi, nechať vás napospas možnostiam (fúúúúúj). Ešteže je taký triezvy a nekonečne dobrý, že vás a vašu nedotknutú kultúru chce pred týmito hrôzami uchrániť a kúpi vám letenku domov, do vlasti, kde sa o vás tak starajú.

 

2. bývanie

 

Mária Terézia pridelila Rómom pozemky. Blbaňa. Však mohla vedieť, že cez vojny vám ich aj tak zhabú. Tak ako majetky Židov. Ale tak čo už, keď ste takí prispôsobiví a necháte si to, že áno? Síce ani vtedy vám byty nepridelili, keď sa za ne stálo v šóre a rozdávali za 30 000,-  Kčs, alebo ešte menej. Ak ste žili v lokalite, kde starosta nebol rasista, byt vám pridelili a dlhodobo zamestnali, boli ste nahratí. Alebo takmer nahratí.  Ale tak toľké znevýhodňovanie, to už ozaj nemôžete chcieť! Čo ste? Slováci? Áno, to sú tí asimilovaní, ktorí vám kazia meno. Slováci potom chcú, aby ste tiež boli takí. To, že ste za socíku byt za babku nedostali  a ani trvalú prácu, to je už detail. Nemôžte byť predsa taký pohodlní a musíte pochopiť, že niekto, pre koho bolo prirodzené, že býva s mamkou a ockom v družstevnom byte a mamka a ocko chodia každý deň do práce, nemôže pochopiť niekoho, komu sa to nedostalo! Trochu empatie a zhovievavosti prosím!

Po vojne vám dovolili stavať si príbytky ďaleko od ciest (dobre urobili, aspoň ste mali súkromie a nehučali vám motory pod oknami), ale tak dnes už sú cesty všade, obce sa rozrástli až k vám a zrazu máte čierne stavby na cudzích pozemkoch. Pritom ste sa z miesta ani nepohli. Ešte vám aj bytovku postavia, aby ste nemuseli medzi bielych do tej hnusnej civilizácie, kolobehu kultúrnych podujatí, vzdelávania a rôznych vymoženosti. Zaplatíte len 1000 oiro a môžete ísť bývať do sociálneho bejváku. Mesačne zaplatíte aj 100, 200 oiro za nájom a bývate ako králi. A ešte sa zaviažete, že si ho budete užívať 30 rokov. Však to je zadarmo všetko. Aj v telke tak hovoria...

Toľko si ozaj môžete dovoliť. Bez rozdielu každý. A keď vám vypnú kúrenie, tak prečo radšej nezamrznete? Vy radšej vymýšľate, ako prežiť. Zakúrite parketami a podobné voloviny. Pritom trochu primrznúť, hybernovať - to je veľmi ekonomický spôsob zimovania. Ak to dokážu medvede, tak aj vy by ste mohli...

Z toľkej podpory si ozaj môžete založiť fond na opravu vašich bejvákov. To je pochopiteľné, že si každý hopmajster niečo zo stavby uchmatne, však bieli živnostníci majú tak málo peňazí a musia z niečoho žiť. A keď sa veľdiela  rozpadnú, štát z peňazí daňovníkov postaví nové. Je tam toho, že bielym občanom povedia, že je to opäť zadarmo. Však by vládu ukameňovali, keby zistili, že za to platíte, a že sa o vás nestarajú tak stopercentne, ako tvrdia.

Ozaj nemôžete chcieť, aby sa k vám stavali individuálne, zistili, koľko si môžte dovoliť platiť, koľkí z rodiny majú prácu, kde žijú vaši príbuzní a nedajboh, aby vám ponúkli byt medzi majoritou - keď už je teda odrazu váš domeček mimo zákon, alebo váš hromadný presun do gettocity ste finančne nezvládli. Dobre no, nebuďme zlý, možno sa dopredu neopýtali preto, lebo zabudli. Bože chráň, aby sa poplatníci dozvedeli, že platiť neprestávate, aj keď vám hromadne všetkým odstavia služby kvôli susedovi neplatičovi. To by už asi nerozdýchali. Biela majorita by vyšla do ulíc a štátna tajomníčka by sa darmo oháňala maturitným vysvedčením a tvrdila by, že je na vás odborníčka. Hm. Celkom vám závidím, že na vás existujú odborníci a odborníčky. Aký to len môže byť pocit, že sa vo vás niekto vyzná, aj keď vás nikdy nevidel... ?

 

3. deti školou povinné

 

Ale toto je už skutočne raj. Pre malé Rómčatká stavajú z peňazí daňových poplatníkov špeciálne školy so špeciálnymi drahými učiteľmi, kde môžu vyhovieť ich špeciálnym potrebám a návykom. Učia sa len trošičku, potom sa hrajkajú, nie sú zaťažené toľkým učivom, ako biele deti na bežných základných školách. Ak ju skončia, môžu ísť ďalej študovať na lukratívne odbory ako pomocný murár, pomocný záhradník a pomocný cukrár či pekár. Ak sa dobre učia (v špeciálke to nie je vôbec umenie), tak dostanú spomínaných 17,20 eur štipendium.  No uznajte! Toľká pozornosť za to, že ostanú bokom, kde majú pokoj a súkromie, kde sa môžu venovať ľahučkému učivu a pripravovať sa na život  plný výhod mentálne retardovaných občanov. V jedálni si môžu sadnúť na pre ne vymedzené miesto, alebo dokonca si môžu posadať na chodbu na zem. No mohli sme si dovoliť v škole takto kempovať my? Nehovoriac o tom, že sa nemusia miešať s inými deťmi, ktoré by sa s nimi chceli nedajboh kamarátiť, rozprávať, či zavolať ich k sebe domov a ukazovať im angličáky. Môžete čo i len snívať o niečom lepšom? Dostane razítko s warningom: Tento občan je duševne chránený! Nepreťažovať závity! Nezamestnávať!

A potom zapnú telku, tak ako vy, a budú počúvať ódy na seba od pani Belousovovej a ostatných odborníkov celý zvyšok života. Och jaj, byť tak Rómkou a  umrieť...

 

A teraz sa spolu pomodlime:

 

Baruch ata Adonaj Elohejnu,

prosíme Ťa, aby si nás ochránil

pred Breivikmi, Kotlebami a šialenými mickeymousmi a daj,

aby sme nikdy neokúsili, aké je byť Rómami v tejto spoločnosti.

 

Shalom

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?